Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Wyjazd integracyjny klas pierwszych odbył się w dniach 14–16 października. W tym roku po raz pierwszy uczniowie pojechali w okolice Częstochowy gdzie biorąc udział w różnorodnych zajęciach w Jurajskim Parku Linowym tj. wspinaczce, zajęciach na strzelnicy, biegu na orientację czy przechodzeniu przez mosty linowe rywalizowali między sobą.

„Przygoda, przygoda! Każdej chwili szkoda…” Takimi słowami można by krótko acz treściwie opisać wyjazd integracyjny klas pierwszych, który odbył się w dniach 14-16.10.2009 w Olsztynie k. Częstochowy. W malowniczej scenerii Gór Sokolich uczniowie, wychowawcy klas pierwszych, pan W. Wójtowicz oraz pan K. Śliwiński spędzali aktywnie czas wzajemnie się poznając w kontekście innym niż szkolny. Wyjazd integracyjny nie był zwykłą wycieczką. Był to czas, który uczniowie spędzili wspólnie z opiekunami nie tylko na zabawie i rekreacji, ale również na pracy i modlitwie. Dni spędzone w Olsztynie wypełniały nam takie zajęcia jak: wspinaczka skałkowa, zajęcia w terenie (strzelanie z łuku i wiatrówki, bieg na orientację), zjazdy tyrolskie, pokonywanie parku linowego, wspinanie się po skrzynkach czy jazda w kuli sferycznej – wszystko to pod okiem doświadczonej kadry instruktorów wspinaczki i techniki linowej. Oprócz tych arcy-męskich zadań, które pochłaniały uczestników bez reszty, były też do wykonania zajęcia, które intensywnie studziły zapał i adrenalinę jak sprzątanie pokojów, przygotowywanie posiłków czy zmywanie naczyń. Jakość wykonania poszczególnych prac była punktowana przez opiekunów, co w rezultacie składało się na ocenę podsumowującą każdą klasę. Zwycięzcy turnieju klasowego wygrali wyjście do kina na dowolnie wybrany seans filmowy (oczywiście wybór w granicach zdrowego rozsądku!).
Chyba nikt nie może zaprzeczyć, że wyjazd był niezapomnianym doświadczeniem zarówno sportowym jak i wychowawczym.