Orszak Trzech Króli

Można powiedzieć, że tradycją stało się, że Zespół Szkół Katolickich na Bielanach w dniu 6 stycznia włącza się w przygotowania jednego z największych Orszaków Trzech Króli w Polsce. Rok 2016 nie był wyjątkiem. Chętni uczniowie poświęcili swój wolny czas, aby pomocą umilić to szczególne święto mieszkańcom Warszawy i turystom. Mimo mroźnego dnia liczni wolontariusze z radością rozdawali papierowe korony, śpiewniki i naklejki. Wszystko działo się w świątecznej atmosferze, którą ubogacali kolędnicy. Ponadto każdy zmarznięty wolontariusz mógł napić się gorącej herbaty.

Orszak wyruszył z Placu Zamkowego po odmówieniu modlitwy Anioł Pański. Celem był Plac Piłsudskiego, gdzie na Mędrców ze Wschodu oczekiwała święta rodzina. W tym roku Orszak przeszedł pod hasłem:  „Nade wszystko miłosierdzie - Miłość. Pokój. Przebaczenie”. W czasie Orszaku widocznie zaznaczono dwa zbliżające się wydarzenia- Światowe Dni Młodzieży oraz 1050-lecie Chrztu Polski, dlatego wraz z trzema Mędrcami ze Wschodu do stajenki przybyli również Mieszko I i młodzież z flagami ŚDM. Dodatkową atrakcją w szczególności dla dzieci było zobaczenie wielbłąda i osła.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji włączyć się w tegoroczny orszak, zapraszamy już w przyszłym roku.

Tekst: Małgorzata Łuczak, kl. I