Studniówka A.D. 2016

Na sto dni przed maturą – 23 stycznia 2016 r. – w naszej szkole odbyła się studniówka, poprzedzona długimi, często męczącymi dla nas, uczniów, przygotowaniami. Był to dzień, który każdy z nas na pewno zapamięta na długo i zawsze z chęcią powróci do niego w swoich wspomnieniach.

O godzinie 19:00 wszyscy biorący udział w zabawie udali się na Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Bogusław Jankowski. W koncelebrze uczestniczyli również: ks. Marcin Kłosowski – nasz katecheta, który wygłosił homilię, ks. Sylwester Jeż –  dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej, ks. Wojciech Drozdowicz – proboszcz miejscowej parafii oraz ks. Pedro Guzman – prefekt Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie. Po Eucharystii miało miejsce oficjalne rozpoczęcie balu maturalnego, którego tematem przewodnim była zimowa kraina. Dyrektor szkoły, pan Tomasz Kowalczyk, zabrał głos, a potem, kluczem otrzymanym od uczniów, dokonał otwarcia zabawy. Przemawiała także nasza wychowawczyni p. Anna Radomska-Marczewska oraz dwójka uczniów z klasy, którzy wyrazili zasłużone podziękowania dla rodziców i nauczycieli. Maturzyści zatańczyli, tradycyjnego już, poloneza.

Następnie wszyscy obecni mogli zasiąść do stołu i posilić się przed całonocną zabawą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Antoni Dziedziejko, kl. III