Warsztaty "Zrozumieć media"

1 kwietnia 2016 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach „Zrozumieć media” zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury i Komunikacji Medialnej w Toruniu. Zajęcia odbyły się w żeńskiej szkole Sióstr Nazaretanek na warszawskim Mokotowie. W spotkani uczestniczyli także uczniowie z innych szkół katolickich.

Po wykładzie wprowadzającym uczestnicy zostali przydzieleni do mniejszych grup. Następnie brali udział w zajęciach podzielonych na trzy części: filmową, dziennikarską i radiową. Warsztaty skupiały się głównie na manipulacji w mediach. Można było pobudzić swoją kreatywność podczas tworzenia własnych artykułów prasowych czy przeprowadzanych wywiadów. Myślę, że każdy uczestnik wyniósł z zajęć cenną wiedzę i będzie umiał rozróżnić manipulację od prawdy. Być może któryś z nich w przyszłości pójdzie na studia dziennikarskie.

O warsztatach można więcej przeczytać na stronie www.radiomaryja.pl

Tekst: Małgorzata Łuczak, kl. I

Zdjęcie: www.radiomaryja.pl