Pożegnanie maturzystów

29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy trzeciej naszego liceum.Tradycyjnie rozpoczęliśmy naszą uroczystość Mszą Św., celebrowaną przez ks. Bogusława Jankowskiego i ks. Pedro Guzmana, podczas której modliliśmy się o potrzebne łaski dla maturzystów. Po liturgii udaliśmy się na szkolny hol, gdzie rozpoczęły się główne uroczystości, prowadzone przez klasę drugą.

Po przywitaniu gości głos zabrał dyrektor Tomasz Kowalczyk, który wskazywał, że miarą dobrej szkoły jest nie tylko rozwój umysłowy i duchowy człowieka, lecz także subtelna umiejętność wzmacniania indywidualnych talentów każdego z uczniów. Po wystąpieniu dyrektora uczniowie otrzymali po raz ostatni świadectwa szkolne. Następnie wystąpiła p. Anna Radomska-Marczewska – wychowawczyni klasy trzeciej. Dziękowała swoim uczniom oraz życzyła im wielu sukcesów. Każdy wychowanek otrzymał pamiątkową książkę z indywidualną dedykacją oraz tableau. W swym przemówieniu pani profesor nawiązała do różnych sytuacji z trzyletniej współpracy, co wprawiło z jednej strony zebranych we wspomnieniowy nastrój, z drugiej wielu pozwoliło się uśmiechnąć, przywołując radosne, a czasami śmieszne sytuacje. Później maturzyści zostali pożegnani przez uczniów klasy drugiej, którzy życzyli im odwagi w podróżowaniu w dorosłe życie i dziękowali za dwa wspólnie spędzone lata, które stanowiły dla nich dobrą lekcję. Na koniec, po raz ostatni, przemówili sami trzecioklasiści. Podziękowali dyrektorom, wychowawczyni, nauczycielom i kolegom za lata wspólnego bycia w Archutowskim. Część oficjalna zakończyła się wspólnym zdjęciem przed budynkiem szkoły. A później... A później było wiele rozmów, ciepłych słów, łez mniejszych i większych, serdecznych uścisków dłoni. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia, które pokazały trzy lata spędzone przez maturzystów w naszych murach. Napić się kawy, herbaty, zjeść coś słodkiego. Z ostatnimi uczniami rozstaliśmy się ok. 21.00, także zakończenie trwało dość długo :)

Maturzystom życzymy samych setek na egzaminie i sukcesów w dalszym zmaganiu się z życiem. POWODZENIA!!!

Zdjęcia: Maciej Nachtygal