Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017

6 września uroczystą Mszą Świętą w kościele pokamedulskim przy ul. Dewajtis zainaugurowano rok szkolny 2016/2017 w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach. Rok szczególny, gdyż po raz pierwszy próg bielańskich szkół przekroczyli uczniowie nowej placówki: Publicznego Liceum im. bł. ks. Romana Archutowskiego. Mszę Świętą koncelebrowali kapłani związani z bielańską społecznością, a przewodniczył jej ks. biskup Piotr Jarecki, który wygłosił do zgromadzonych homilię.

W swym słowie podkreślił, jak istotną rolę odgrywa nauczanie oparte na wartościach ewangelicznych. Ks. biskup, odwołując się do nauki papieża Benedykta XVI, wskazał, że znacznie trudniejsze niż zdobywanie wiedzy jest posiadanie mądrości i to właśnie do szkół katolickich należy zadanie kształtowania tejże w młodych ludziach. Zaznaczył także, że dwoma filarami spełnionego człowieczeństwa każdego z nas powinny być słowa, aby "żyć świadomie" i "wierzyć życiem".

Zdjęcia: Mateusz Gutman, Piotr Wiszenko, kl. II