Spotkanie z Markiem Jurkiem

20 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłym Marszałkiem Sejmu RP, posłem Parlamentu Europejskiego Markiem Jurkiem. Uroczystość była prowadzona przez uczniów klasy III LO. Wystąpienie p. Marka Jurka poprzedził zorganizowany przez panią pedagog Sylwię Diłanian krótki quiz, w trakcie którego uczniowie odpowiadali  na pytania wprowadzające w tematykę całego spotkania – wartości chrześcijańskich jako podstawy współczesnej Europy.

Następnie Szymon i Maciej (uczniowie III LO) zreferowali dwa stanowiska dotyczące istotności rozumienia kultury, etyki i wiary chrześcijańskiej jako swoistych fundamentów współczesnej wspólnoty państw europejskich. Później głos zabrał p. Marek Jurek i wygłosił wykład dotyczący głównego zagadnienia. Po wypowiedzi Marszałka uczniowie zadawali pytania, na które odpowiedzi padały długie i konkretne, co często nadawało im charakter dodatkowej prelekcji.

Społeczność szkół była zadowolona z wizyty takiej  osobistości i ma nadzieję na więcej tego typu spotkań organizowanych przez Dyrekcję, ponieważ uważamy, że takie momenty są dla nas istotne i nam potrzebne, bo kształtują umiejętności rzeczowej i kulturalnej dyskusji oraz pogłębiają naszą wiedzę w konkretnej, wąskiej dziedzinie.

Tekst: Bartłomiej Dulny, kl. III

Zdjęcia: Piotr Wiszenko, kl. II