Akcja "Rodacy-Bohaterom"

Już po raz kolejny przygotowywane są paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia dla Polaków-Kombatantów żyjących w trudnych warunkach materialnych na dawnych polskich Kresach (obecnych terenach Białorusi, Ukrainy, Litwy). Akcję organizuje Stowarzyszenie Odra-Niemen. Nasze szkoły chciałyby, jak w poprzednich latach, włączyć się w tę inicjatywę. W zeszłym roku zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów żywności. Obecnie również zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia potrzebnych produktów (lista produktów). Chcielibyśmy, aby każda klasa przygotowała po jednej paczce. Zbiórka żywności będzie trwała do 14 grudnia 2016 r. Później zostaną one przekazane organizatorom. Osobą koordynującą szkolną akcję jest p. Anna Radomska-Marczewska.