Mistrzostwa Liceum w halowej piłce nożnej

Od początku października do końca listopada 2016 r. toczyły się zmagania licealistów w halowej piłce nożnej chłopców. Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, który wyłonił dwie pary półfinałowe. W pierwszej znaleźli się chłopcy z klas 2LO oraz 1LB. Pierwsza połowa, mimo zaciętej walki z obu stron, przyniosła bezbramkowy remis. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę osiągnęli wychowankowie prof. Krzysztofa Pietrasika pokonując 8:0 pierwszoklasistów.

Drugi półfinał pomiędzy klasami 1LA i 3LO przyciągnął pokaźną grupę kibiców. Do przerwy klasa 1LA prowadziła 2:1, lecz w drugiej połowie maturzyści wzięli się za odrabianie strat, co w wyniku całego meczu dało remis 4:4. W rzutach karnych starsi koledzy mieli więcej szczęścia od debiutujących w turnieju i po bramce Franciszka Szeląga zapewnili sobie awans do finału. 24 listopada miał miejsce prawdziwy spektakl piłkarski, w którym spotkały się dwie najstarsze klasy Liceum Archutowskiego, walczące o Tytuł Mistrzów Liceum. W finale wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i do ostatniej minuty mecz nie był rozstrzygnięty, gdyż na tablicy wyników widniał remis 3:3. Dopiero szósta seria rzutów karnych i decydująca bramka Macieja Krawczyka zadecydowała o zwycięstwie maturzystów. Warte uwagi jest również to, że zwycięzcy obronili zdobyty tytuł sprzed roku.

Królem Strzelców Turnieju z dorobkiem 12 bramek został Michał Ossowski z klasy 2LO.

Zdjęcia: Aleksander Konopacki, kl. III