Adwentowy Dzień Skupienia

14 grudnia 2016 roku odbył się w liceum Archutowskiego Adwentowy Dzień Skupienia. Został on rozpoczęty od spotkania z wychowawcami w klasach. Następnie uczniowie udali się na salę kinową użyczoną przez „Dobre Miejsce- Katolickie Centrum Kultury”, w której miała się odbyć projekcja włoskiej, skłaniającej do refleksji komedii „Jak Bóg da”. Seans poprzedziła modlitwa poprowadzona przez księdza Marcina Kłosowskiego.

Po nim licealiści i gimnazjaliści powrócili do klas i rozpoczęli prace nad plakatami  zwracającymi uwagę na najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wyznaczony był czas na adorację Najświętszego  Sakramentu, uczniowie mieli też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dalej nastąpiła ostatnia i  najważniejsza część Dnia Skupienia - Msza Święta, podczas której zostały ofiarowane wcześniej przygotowane plakaty.

Tekst: Dominika Perkowska, kl. I A