Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

We wtorek 28 lutego 2017 r. odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Rodzinie dla województwa mazowieckiego. Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Katolickich na Bielanach. Użyczona sala wykładowa w Katolickim Centrum Kultury – Dobre Miejsce okazała się być naprawdę dobrym miejscem na spokojne przeprowadzenie eliminacji dla siedmiu przybyłych zespołów uczniów wraz z ich opiekunami.

W komisji zasiadły: Aleksandra Charążka z Zespołu Szkół na 117 (przewodnicząca), Sylwia Dilanian z Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach (sekretarz) i Barbara Całka z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 (członek komisji).

Olimpiada przebiegła zgodnie z harmonogramem… włącznie z realizacją tego małego zastrzeżenia, które umieściliśmy na planie („że godziny mogą ulec zmianie”). Uległy! Komisja debatowała długo, aby rekomendować jeden tylko zespół do finału Olimpiady oraz wyróżnić zasługujące na to duety uczniów.

I tak zespół z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w składzie Patryk Świerlikowski i Adrian Wojciechowski pod opieką Sylwii Błażejewskiej otrzymał rekomendację do reprezentowania województwa mazowieckiego w finale Olimpiady, który ma się odbyć w Olsztynie 5 kwietnia br.

Zespoły, które otrzymały wyróżnienia:
1. Rafał Śliwa i Marcin Krupa pod opieką Beaty Bogusz, Katarzyny Maciąg z Zespołu Szkół nr 73 w Warszawie

2. Milena Pałka i Karolina Kuna pod opieką Anny Mejzner z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku

3. Łukasz Rakowski i Konrad Wróbel pod opieką Justyny Zawieruchy z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie

Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy potwierdzające udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W ich skład weszli:
1.Weronika Więckowska i Kamil Chorzewski pod opieką Ewy Stompor z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

2.Oliwia Zaborowska i Roksana Grala pod opieką Ewy Stompor z Zespołu Szkól im. Leokadii Bergerowej w Płocku

3. Laura Zaborowska i Agnieszka Królak pod opieką Marty Zaborowskiej z Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej Curie w Mińsku Mazowieckim

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rubikon wszyscy uczestnicy, oprócz dyplomów, otrzymali również książki Josha McDowella pt.  Listy do Taty. O seksie i miłości.
Podziękowania w postaci dyplomów otrzymali również przybyli z uczniami opiekunowie.

Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, za dostarczenie wielu poruszeń i przemyśleń. Obyśmy się jeszcze spotkali!
Życzymy wszelkiej pomyślności w dalszych Waszych zmaganiach edukacyjnych!

Autor zdjęć i osoba sprawozdająca:
Sylwia Diłanian – sekretarz komisji województwa mazowieckiego