Wykład "Konsument w sieci"

7 marca uczniowie klas pierwszych i drugiej Liceum Archutowskiego uczestniczyli w spotkaniu z p. Arkadiuszem Mrozem - pracownikiem Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW. Wykład wygłoszony przez naszego gościa dotyczył ochrony praw konsumenckich. Poza podstawową wiedzą, kim jest konsument lub producent, p. Mróz przekazał nam wiele praktycznych uwag.

Tematem przewodnim zajęć było zawieranie umów na odległość (na przykład przez Internet). Taką umowę bardzo często nieświadomie zawierają nastolatkowie, dokonując popularnych ostatnio zakupów w sklepach internetowych. Podczas wykładu nauczyliśmy się, jak odstąpić od tak zawartych umów, jak chronić swoje dane osobowe oraz jak nie „wpaść” w pułapki nieuczciwych przedsiębiorców.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania i udzielali odpowiedzi na pytania prowadzącego. Wszyscy mamy nadzieję, że będziemy mogli uczestniczyć w wielu podobnych wykładach.

Tekst: Dominika Kroczak, kl. I A

Zdjęcia: Witold Łukasik, kl. II