Wyjście do Seminarium Redemptoris Mater10 marca 2017 r. klasa III Liceum Archutowskiego odwiedziła Archidiecezjalne Seminarium Misyjne „Redemptoris Mater”. Na samym początku zwiedzania zaskoczyły nas drzewa, które były przymocowane do ziemi za pomocą metalowych lin... Po wejściu do budynku zostawiliśmy odzież w szatni i rozpoczęliśmy zwiedzanie najważniejszych pomieszczeń z przewodnikiem Rafałem (uczeń klasy maturalnej, który zorganizował wycieczkę) oraz księdzem Pedro. Pomieszczeniami, które zwiedziliśmy, były m.in.: biblioteka, sala konferencyjna, refektarz, kościół seminaryjny.


Zobaczyliśmy również wiele świetnie napisanych ikon, których autorami są między innymi Kiko Argüello (inicjator Drogi Neokatechumenalnej) i jego zespół. Wielkim zaskoczeniem dla zwiedzających były rosnące w środku budynku palmy i drzewa oliwne.


Dzięki temu spotkaniu mogliśmy poznać, jak wygląda pozaszkolna codzienność naszych kolegów z seminarium, a także dowiedzieć się więcej na temat formacji oraz wyzwań, wątpliwości i radości życia kapłańskiego.

Tekst: Bartek Dulny, kl. III