Lekcje geografii w Muzeum Ziemi15 marca 2017 r. uczniowie z klasy II liceum realizujący program geografii w zakresie rozszerzonym wybrali się z Panią prof. Agnieszką Dworak do Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Pierwsza część wycieczki była poświęcona lodowcom i lądolodom. W muzeum dowiedzieliśmy się, jak wygląda krajobraz polodowcowy. Następnie obejrzeliśmy przepiękną wystawę, która przedstawiała zdjęcia cudów natury, m.in. ogromnych powiększonych płatków śniegu.


Druga część wycieczki była poświęcona oglądaniu różnego rodzaju skał i minerałów. Dowiedzieliśmy się, do ilu różnych rzeczy wykorzystywany jest bursztyn. Przypomnieliśmy też sobie wiedzę związaną z dziejami Ziemi. Na koniec udaliśmy się na zajęcia poświęcone meteorytom. Przewodnik wyjaśnił nam, jak ważną rolę odgrywają one w poznawaniu historii naszej planety.


Zwiedzanie Muzeum Ziemi uważam za bardzo udane. Dzięki spotkaniu z geologami dowiedzieliśmy się wielu różnych ciekawych rzeczy dotyczących naszej planety. Już nie możemy się doczekać następnej wycieczki!

Tekst: Krzysztof Czerwiński, kl. II
Zdjęcia: Weronika Rogacin , kl. II