Turniej koszykówki "Triobasket"18 marca 2017 r. uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego reprezentowali naszą szkołę na corocznym turnieju koszykówki, organizowanym przez Akademię Leona Koźmińskiego, pod nazwą „Triobasket”. „Kwiatki Świętego Franciszka” w składzie Maciej Godlewski, Dorian Daab, Fryderyk Dalkowski, Karol Wardal oraz profesor Kamil Majkowski jako trener zespołu rozpoczęły swoje rozgrywki od spotkań rozgrywanych w grupie, gdzie zmierzyły się z siedmioma innymi zespołami ze szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie.


Młodzi koszykarze osiągnęli niebywały sukces zajmując 1. miejsce w swojej grupie i awansowali do pierwszej rundy rozgrywek pucharowych, w których po walce do ostatnich minut niestety przegrali. Warto wspomnieć również o zwycięstwie Fryderyka w konkursie „trójek”, który bez problemu pokonał konkurencję i znalazł się na podium. Cała drużyna z radością wspomina całe wydarzenie i z pewnością będzie reprezentować naszą szkołę również w przyszłym roku.Tekst: Maciej Godlewski, kl. I B