Dzień Języków Obcych

1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbył się Dzień Języków Obcych. Każda klasa losowała kraj z obszaru języków, których uczniowie się uczą i przygotowywała potrawy z nim związane oraz program artystyczny. Za pierwsze trzy miejsca zostały przewidziane nagrody.

Korytarz szkolny wypełniły tego dnia zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata, m.in. Kolumbii, Meksyku, Hiszpanii. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję skosztować przygotowane potrawy oraz ocenić ich walory smakowe i wizualne. W części artystycznej nasi uczniowie, chcąc przedstawić dany kraj, mogli zaprezentować swoje talenty. Widownia podziwiała występy muzyczne oraz wykonane filmiki. Po występach nastąpiło przydzielanie punktacji. Serce publiczności zdobyła klasa 1B z liceum, która przygotowała wspaniałe potrawy meksykańskie (m.in. kurczaka w czekoladzie z chilli) oraz wywołała salwy śmiechu na scenie prezentując piosenkę "Desperado" Antoniego Banderasa. Tym samym klasa wygrała nagrodę główną - pizzę fundowaną przez Dyrekcję oraz obejrzenie wybranego filmu w trakcie lekcji:) Miejsce drugie zdobyła klasa 1A (liceum) z piosenką kolumbijskiego artysty Juanesa "La camisa negra". Klasa wygrała vouchery do szkolnego sklepiku. Miejsce trzecie ex aequo zdobyły klasy II liceum (Hiszpania) oraz I gimnazjum (USA). Nagrodą były lody.

To był wspaniały dzień, który uczniowie zapamiętają na długo. Mamy nadzieję na równie fantastyczne występy w kolejnej edycji konkursu!