Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkały się społeczności naszych bielańskich szkół. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy od spotkania na szkolnym korytarzu. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego, zabrał głos dyrektor szkoły p. Tomasz Kowalczyk. W swoim krótkim wystąpieniu podsumował pracę, którą wykonali uczniowie i nauczyciele w trakcie ostatnich 10 miesięcy, okraszając swoją wypowiedź garścią statystyk zaczerpniętych ze szkolnego dziennika. Po przemówieniu dyrektora nadszedł czas na wręczenie nagród.

Wychowawcy poszczególnych klas nagrodzili uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i wysoką kulturę osobistą. W tej części pożegnaliśmy również klasę III gimnazjum, która po raz ostatni  spotkała się w leśnych murach. Uczniowie z rąk wychowawcy p. Aleksandry Łazugi otrzymali pamiątkowe tableu oraz Yucaty (młodzieżowe katechizmy Kościoła katolickiego). Po młodzieży nadszedł czas na nieco starszych. Dyrektor w ramach podziękowań za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą wręczył kilkorgu z nauczycieli nagrody. Gromkie brawa od uczniów potwierdziły, że młodzież zgodziła się z  decyzją dyrekcji. Tak zakończyła się część wspólna uroczystości na szkolnym korytarzu. Następnie wszyscy przeszli do kościoła na uroczystą Mszę św. W swojej homilii ks. Bogusław Jankowski podkreślił, jak ważną cechą, a jakże rzadką we współczesnym świecie, jest umiejętność okazywania wdzięczności. Po zakończonej Mszy, uczniowie poszczególnych klas spotkali się w swoich salach z wychowawcami, by przede wszystkim otrzymać świadectwa, ale też po raz ostatni w tym roku wspólnie ze sobą pobyć.

Przed nami dwa miesiące wakacji, przeżywajmy je szczęśliwie, ale nie beztrosko, aby z radością powracać Laughing