Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 4 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 od spotkania się przed wizerunkiem naszego patrona. Uroczystość poprowadziła klasa 2A, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych oraz zaprezentowała  krótkie przedstawienie upamiętniające wybuch II wojny światowej. Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy świętej sprawowanej przez księdza Marcina Kłosowskiego.

Na sam koniec wychowawcy spotkali się z uczniami w klasach, aby omówić najważniejsze kwestie. W ten nowy rok szkolny wstępujemy z nowymi siłami, planami a nawet marzeniami. O to wszystko modliliśmy się na uroczystej Mszy w środę 6 września o godzinie 16.00. Tego dnia nie zabrakło rodziców, nauczycieli, przedstawicieli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także księży: Sylwestra Jeża, Wojciecha Drozdowicza, Bogusława Jankowskiego oraz Marcina Kłosowskiego. Szczególną modlitwą objęliśmy klasy pierwsze, które dopiero zaczynają swoją przygodę w liceum Archutowskiego. Po nabożeństwie zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a rodzice udali się na pierwsze w tym roku spotkanie z wychowawcami.

Tekst: Dominika Perkowska, kl. II