XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich„Część z was przyjechała tu prosić o coś Matkę Bożą, inni z zamiarem opuszczenia lekcji, a jeszcze inni z tych dwóch powodów” – usłyszeliśmy od Dyrektora naszej szkoły tuż przed oficjalnym rozpoczęciem tegorocznego spotkania. Co nam dał ten dzień?


Na początku usłyszeliśmy konferencję na temat rozeznania powołania, jakie przewidział dla każdego z nas Bóg. Dla nas, młodych jest to ważny temat, bowiem  dopiero stoimy przed życiowymi wyborami.  Jako katolicy chcemy godzić nasze pasje, marzenia i plany  z wolą Boga. A jak tego dokonać, wskazał ks. Wojciech Węgrzyniak.


Następnie wspólnie śpiewaliśmy pieśni, przeżyliśmy chwile skupienia podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, usłyszeliśmy świadectwo siostry zmarłej misjonarki.  Były to wartościowe chwile, które myślę, zostaną z częścią uczestników na długi czas. Najbardziej jednak  w pamięci utkwiła mi Droga Krzyżowa, podczas której każdy z nas mógł wnieść swój wkład, niosąc  krzyż. Popołudniowe wrześniowe słońce nie dawało o sobie zapomnieć; odprowadziło nas aż do czternastej stacji, pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie nastąpiło pożegnanie wszystkich zebranych i zaproszenie na przyszły rok. Wróciliśmy do Warszawy zadowoleni z tego dnia, który uważam za udany, ponieważ zbliży nas do Boga i Maryi, której zawierzyliśmy naszą młodość.Tekst: Zofia Kupiszewska, kl. II A