Amatorska Szkolna Liga KoszykówkiW 2017 roku uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego reprezentowali naszą szkołę w ramach Amatorskiej Szkolnej Ligi Koszykówki, której organizatorką jest p. Katarzyna Dulnik. Reprezentacja rozpoczęła swój sezon tuż na początku kwietnia i rozgrywała kolejne spotkania raz w miesiącu. Szkolne zespoły mierzyły się między sobą od kwietnia do czerwca oraz we wrześniu, by 8 października 2017 roku rozstrzygnąć losy sezonu w finale.


„LO Bielany” (nazwa drużyny z Liceum Archutowskiego) przystąpiło do meczu o 3. miejsce, ale niestety przegrało z lepszym od siebie Zespołem Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1. Nasze liceum reprezentowane było przez: Karola Wardala, Stanisława Witkowskiego, Mateusza Paprzyckiego, Fryderyka Dalkowskiego, Jana Bitkowskiego, Jacka Kołodziejskiego, Huberta Skrzecza, Doriana Daaba i Macieja Godlewskiego. Nagrodę MVP zespołu po całym sezonie otrzymał Maciej Godlewski. Natomiast Fryderyk Dalkowski wykazał się skutecznością z linii rzutów osobistych, wykluczając silną konkurencję i zajmując pierwsze miejsce. Cała drużyna miło wspomina udział w turnieju i z pewnością przystąpi do niego w przyszłym sezonie.Tekst: Maciej Godlewski, kl. II B