Wyjście do Sejmu klas humanistycznychW dniu 31 października 2017 r. klasy humanistyczne (I A i II A) oraz rozszerzenia z wiedzy o społeczeństwie i historii (III A) udały się na konferencję do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowaną przez Instytut Chrześcijańsko-Narodowy im. prof. Wiesława Chrzanowskiego. Całemu spotkaniu przewodniczył były marszałek tej instytucji, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego p. Marek Jurek. Oprócz niego za stołem prezydialnym zasiedli sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku – p. Zbigniew Cieślak oraz reprezentujący Instytut p. Piotr Kocyan.


Spotkanie nie miało ściśle określonego tematu przewodniego ani ramowego planu, ponieważ organizatorom chodziło głównie o interakcje z młodzieżą i poznanie ich problemów oraz zapatrywań na przyszłość Polski.


Po dłuższych wypowiedziach gospodarzy konferencji nastąpił czas na zadawanie pytań. Nasi uczniowie podczas debaty poruszyli wiele ważkich kwestii związanych z przedsiębiorczością, wymiarem sprawiedliwości, chrześcijaństwem w Europie oraz relacjami między instytucją państwa a Kościołem. Na każde pytanie p. Marek Jurek starał się odpowiadać  wyczerpująco, a jego wypowiedzi były często uzupełniane przez p. Zbigniewa Cieślaka, który patrzył na każde pojawiające się zagadnienie przez pryzmat obowiązującego prawa.Po spotkaniu nastąpiło oprowadzanie po budynku Sejmu RP, podczas którego zobaczyliśmy salę obrad plenarnych oraz liczne tablice pamiątkowe. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy obiadem w sejmowej restauracji, a następnie rozeszliśmy się do swoich domów.