Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych

W dniach 13-15 listopada 2017 r. w hali CRS przy ul. Lindego toczyła się rywalizacja szkół średnich w piłce ręcznej. Rywalizacja odbywała się w kategoriach dziewcząt i chłopców z podziałem na dwie grupy. Dziewczęta reprezentujące Liceum Archutowskiego okazały się rewelacją turnieju, zajmując drugie miejsce w grupie.

Nasze szczypiornistki przegrały jedynie ze sportowym LO im. J. Kusocińskiego 8:7, tocząc wyrównany bój do ostatnich sekund. Awans do półfinału dał dziewczynom spore nadzieje na zdobycie medalu, jednak w półfinale dopiero po dogrywce przegrały z ZS 18 im. W. Reymonta. W walce o brązowy medal lepsze okazało się LO im. J. Martii. Rywalizacja chłopców przyniosła dużo emocji i zaciętej rywalizacji w każdym meczu. Mimo czwartego miejsca w grupie nasi szczypiorniści zdobyli cenne doświadczenie w rywalizacji szkolnej na szczeblu dzielnicowym, co z pewnością zaowocuje w przyszłorocznych zawodach. Warto dodać, że obie nasze drużyny były reprezentowane w większości przez uczniów klas 1 i 2. Dlatego z nadzieją czekamy na przyszłoroczne zawody, do których powoli zaczynamy się przygotowywać.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Weronika Rogacin, Małgorzata Łuczak, Karolina Białek, Justyna Łyczak, Urszula Siekierska, Adrianna Konarzewska, Natalia Kowalczyk, Emilia Matyjas, Dorota Ziółkowska, Łucja Borys, Julianna Wódz, Wiktoria Witkowska.

Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie: Grzegorz Bujnowski, Maciej Królik, Stanisław Witkowski, Fryderyk Dalkowski, Krzysztof Mackiewicz, Piotr Kleinszmidt, Szymon Nagraba, Szymon Gorczyca, Piotr Wiszenko, Michał Serwiński.