Dzieła miłosierdzia

Czas Bożego Narodzenia w szczególny sposób porusza dobroć naszych serc. 13 grudnia 2017 r. samorząd uczniowski rozprowadzał podczas spotkania z rodzicami świece Caritas, z których dochód został przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Oprócz tego część uczniów przygotowała świąteczne wypieki i inne upominki. Pieniądze zebrane z tej akcji zostały przeznaczone na Fundację Świętego Mikołaja.

Po raz kolejny licealiści z Archutowskiego przygotowali paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia dla Polaków – kombatantów żyjących w trudnych warunkach materialnych na dawnych Kresach. Klasa 2B brała udział w akcji „Szlachetna paczka” i przygotowała produkty dla jednej z potrzebujących rodzin.