Wigilia szkolna22 grudnia zgodnie z naszą szkolną tradycją spotkaliśmy się wszyscy razem przy wigilijnym stole. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele, a następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie kontynuowaliśmy świąteczne spotkanie. Wszystkich zebranych powitali uczniowie klasy drugiej liceum, którzy otworzyli część oficjalną, przypominając znaczenie i wyjątkowy charakter tych świąt.


Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Kowalczyk, składając wszystkim uczniom, licznie zebranym absolwentom i gościom bielańskiej społeczności, świąteczne życzenia. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego odczytał fragment Ewangelii św. Łukasz, a ksiądz Marcin Kłosowski pobłogosławił zebranych.


W atmosferze skupienia i wzruszenia połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia przy nastrojowym śpiewie kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego Effatha. Później zasiedliśmy do stołu i z radością częstowaliśmy się świątecznymi potrawami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.


To spotkanie wigilijne dostarczyło wszystkim dużo radości i umocniło więzi między nami.Tekst: Dorota Ziółkowska, kl. IIa