Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 r. wolontariusze z Gimnazjum Popiełuszki i Liceum Archutowskiego udali się na Orszak Trzech Króli. Miejscem zbiórki uczniów był kościół Sióstr Wizytek, w którym o godz. 11:00 rozpoczęła się Msza Święta. Po Eucharystii zebraliśmy się w celu omówienia spraw organizacyjnych i po otrzymaniu identyfikatorów poszliśmy z naszym opiekunem prof. Krzysztofem Pietrasikiem na plac Piłsudskiego.

Otrzymawszy informację o niebieskim namiocie, z którego byliśmy upoważnieni do brania koron, śpiewników oraz naklejek, zabraliśmy się do pracy. Chodziliśmy między scenami, staliśmy przy przejściach dla pieszych, a ludzie z coraz to większą chęcią podchodzili do nas w celu otrzymania gadżetu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się korony. Potwierdza to fakt, że rodzice brali po kilka sztuk dla swoich dzieci, co sprawiało wielką frajdę całej rodzinie. Z entuzjazmem i zapałem rozdaliśmy wszystkie rzeczy w bardzo szybkim tempie. Po odmeldowaniu się o godz. 13:30 udaliśmy się do domów.

Wolontariat z pewnością podobał się każdemu uczniowi naszej szkoły!