"Matematyka bez granic"

27 lutego 2018 r. klasa 1B Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego wzięła udział w konkursie "Matematyka bez granic". Zadaniem uczniów było wspólne rozwiązanie trzynastu zadań, w tym rozwiązanie jednego z nich należało podać w języku angielskim. W konkursie liczyły się: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, a także zdolności językowe i plastyczne.

Zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie nawiązywały do konkretnych sytuacji życiowych i pokazywały zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Miały one zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie mógł się czymś wykazać. Konkurs rozgrywany jest w ponad 40 krajach w tym samym dniu i o tej samej porze. O wynikach swoich zmagań klasa matematyczna dowie się w czerwcu.