Badania Lasu Bielańskiego

8 lutego 2018 r. podczas warsztatów przyrodniczych prowadzonych przez p. dra Artura Baranowskiego z Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku UKSW dla klas z rozszerzonym programem nauczania biologii uczniowie Liceum Archutowskiego otrzymali propozycję uczestniczenia w badaniach nad owadami uskrzydlonymi  (motylami i ćmami) w Lesie Bielańskim. Badania będą się odbywały w terenie oraz w laboratorium.

Uczniowie będą mieli szansę poszerzyć swoje umiejętności z dziedziny biologii, jak również w zakresie języka angielskiego, ponieważ to właśnie w tym języku będzie prowadzona cała dokumentacja projektu. Ponadto uczniowie otrzymają możliwość podzielenia się swoimi wynikami badań w szerszym gronie. Mamy nadzieję, że sumienna praca podczas realizowania tego projektu przyrodniczego będzie pasjonującym przeżyciem i pogłębieniem wiedzy z dziedziny biologii.

Tekst: Dorian Daab, kl. 2 B

Zdjęcie: Krzysztof Rękas, absolwent