Zwiedzanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów12 lutego 2018 r. klasa I A wybrała się na wycieczkę do Kancelarii Prezesa Rad Ministrów. Ten organ państwa zapewnia obsługę Rady Ministrów, a także dba o współpracę rządu m.in. z Prezydentem RP oraz Sejmem RP.


Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć np. Salę im. A. Frycza Modrzewskiego, gdzie w każdy wtorek odbywają się posiedzenia Rady Ministrów oraz Salę Obrazową, nazywaną również Salą Kominkową, która służy jako miejsce ważnych ceremonii i powitań gości premiera.

Z Sali Obrazowej możliwe jest przejście do trzech sal reprezentacyjnych: Okrągłego Stołu, Zegarowej oraz Recepcyjnej. W tej ostatniej odbywają się spotkania premiera z oficjalnymi delegatami z kraju i zagranicy. Z ciekawostek warto wspomnieć, iż Sala Okrągłego Stołu niezwykle przypadła do gustu prezydentowi USA Barackowi Obamie.


Poza tym widzieliśmy jeszcze: Salę Konferencyjną, która jest miejscem spotkań z dziennikarzami, największą w gmachu KPRM Salę im. Anny Walentynowicz oraz Salę im. Tadeusza Kościuszki z zabytkowym świetlikiem nawiązującym do kultury polskiej.
Tekst: Dominika Jędruszak, kl.  I A