Drugie spotkanie informacyjne za nami!10 marca 2018 r. odbyło się drugie spotkanie informacyjne dla kandydatów zainteresowanych podjęciem nauki w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Romana Archutowskiego w roku szkolnym 2018 / 2019. Na początku kandydaci do liceum i ich rodzice spotkali się z dyrektorem szkoły, który przedstawił ofertę edukacyjną Liceum Archutowskiego, przypomniał harmonogram rekrutacji i odpowiadał na pytania dotyczące nauki w naszej szkole. Następnie kandydaci i ich rodzice zostali oddani w ręce „przewodników”.


Tę rolę pełnili uczniowie Archutowskiego. „Przewodnicy” oprowadzali zainteresowane osoby po szkole. Kandydaci mogli podczas spotkania informacyjnego obejrzeć pokazy chemiczne, filmy przygotowane przez naszych licealistów, mieli też okazję popracować z mikroskopami w pracowni biologicznej. Zainteresowani wzięli udział w konkursach językowych. Tego dnia można też było posłuchać na żywo występów naszego szkolnego zespołu muzycznego, a także zjeść pyszne ciasta przygotowane przez licealistów.