"Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa

14 marca uczniowie klas drugich i maturzyści wraz z nauczycielami obejrzeli w Teatrze Rampa sztukę „Jesus Christ Superstar”. Musical w reżyserii Jakuba Wociala jest interpretacją przeboju Tima Rice’a i Andrew Lloyld Webbera z lat 70. XX wieku. Rock opera wywarła na widzach ogromne wrażenie. Na uwagę bez wątpienia zasługuje rola Jakuba Wociala, który wcielił się w postać Chrystusa i znakomicie przedstawił historię ostatnich tygodni z  Jego życia.

Bardzo dobrze zagrali również Sebastian Machalski (Judasz) i Natalia Piotrowska (Maria Magdalena). Współczesny musical pokazał nam Jezusa jako filozofa, który gromadził wokół siebie coraz więcej ludzi i którego słowa i nauki nie zawsze były właściwie interpretowane. Tytułowy bohater ukazany został jako człowiek, który szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania, pyta Boga o sens ofiary, która ma się dokonać na Drzewie Krzyża. Doskonale zostało to uwypuklone w utworze „Gethsemane”. Wielu widzów zachwyciła również muzyka, która była wykonywana na żywo przez zespół pod dyrekcją Tomasza Filipczaka. Musical „Jesus Christ Superstar” był bez wątpienia bardzo dobrym przygotowaniem do zbliżających się świąt Wielkiejnocy.

Zdjęcie: http://www.teatr-rampa.pl/