Etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy BiblijnejW dniu 18 kwietnia odbył się etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło w nim udział 46 osób z 36 różnych szkół średnich archidiecezji warszawskiej, które wcześnie przeszły zmagania w etapach szkolnych. W całym kraju w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział prawie 30 tys. młodych. Naszą szkołę reprezentowały aż 3 osoby: Dominika Jędruszak, Weronika Pawlak i Maciej Przybysz.


Etap diecezjalny składał się z dwóch części: pisemnej - testowej oraz ustnej, do której przeszło siedem osób z najwyższą ilość punktów w części pisemnej. W części ustnej uczestnicy odpowiadali pytania, a ich odpowiedzi były oceniane przez komisję konkursową. Trzy najlepsze osoby zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego - finału Konkursu. Wśród nich jest nasz uczeń - Maciej Przybysz z klasy IA. Serdecznie mu gratulujemy! Maciek będzie reprezentował naszą szkołę w finale ogólnopolskim w dnach 4-5 czerwca w Niepokalanowie. Laureaci Konkursu Wiedzy Biblijnej będą mogli podjąć studia na wybranych uczelniach wyższych na kilkunastu kierunkach kształcenia Już dzisiaj życzymy powodzenia.Zdjęcie: Joanna Jureczko-Wilk