"Świat Chrystusa" - spotkanie z prof. Wojciechem Roszkowskim

W piątek 20 kwietnia w skromnych progach Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego gościliśmy ekonomistę i historyka specjalizującego się w dziejach XX wieku -  prof. Wojciecha Roszkowskiego. Pomimo swoich codziennych dociekań badawczych warszawski uczony ostatnią pracę, monumentalną trzytomową publikację „Świat Chrystusa”, poświęcił starożytności.

Podczas spotkania z uczniami liceum, które odbyło się na Auli im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, profesor opowiadał m.in. o historyczności przekazów biblijnych, problemach związanych z datowaniem narodzin Jezusa, apokryfach, a także o swoich fascynacjach badawczych epoką starożytną.

Po krótkim wykładzie zebrani pytali zaproszonego gościa o szczegóły dotyczące książki „Świat Chrystusa” oraz niuanse związane z warsztatem pracy historyka. Na sam koniec wizyty w szkole prof. Roszkowski udzielił wywiadu telewizji Archutowski TV i wpisał się do naszej księgi pamiątkowej.