II Memoriał Urszuli Marciniak

13 marca 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje do II Memoriału Urszuli Marciniak. Konkurs polega na rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek diagramowych (piramid, sudoku, łamigłówek architekta). Po raz pierwszy organizowany jest w Warszawie we współpracy z wydawnictwem Logi, którego założycielką była Urszula Marciniak. W szkolnym etapie wzięło udział 14 uczniów. Do finału dostali się Rafał Cendrowski i Wiktor Targosiński, nasi tegoroczni maturzyści.

Finał odbył się 24 marca w CLV LO w Warszawie. Składał się on z trzech rund. Łączna ilość punktów uzyskanych w finale decydowała o uczestnictwie w Wielkim Finale, do którego dostało się dziesięciu najlepszych zawodników. Wśród nich znalazł się także przedstawiciel naszej szkoły – Wiktor Targosiński, który w ostatecznej klasyfikacji zajął piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy Wiktorowi uzyskanego wyniku.