Warsztaty florystyczneDziewczęta z Liceum Archutowskiego postanowiły 23 maja skorzystać z dobrodziejstw natury, słońca i kwiatów w czasie warsztatów prowadzonych przez Panią Karolinę z firmy Kwiatoczułe, a pod opieką Pani Anny Dudkowskiej, głównej inicjatorki projektu. Licealistki pracowały nad kompozycjami kwiatowymi w cieniu pięknego Lasu Bielańskiego, delektując się ciepłem słońca oraz barwą i zapachem kwiatów.


W czasie warsztatów uczennice poszerzyły swoją wiedzę z zakresu florystyki, a także nauczyły się pleść wianki. I choć każda z dziewcząt stworzyła swój oryginalny wianek, to wszystkie z nich pełne były romantyzmu, fantazji i delikatności. Kompozycje kwiatowe dobrane były z należytą starannością pod czujnym okiem specjalistki, dzięki czemu wyglądały niesamowicie. Koniec warsztatów i pracy nad wiankami zwieńczyła sesja fotograficzna. Trud pracy osłodziły jej efekty, dziewczęta prezentowały się niczym modelki na wybiegu w swoich naturalnie pięknych, ręcznie robionych wiankach.


Oczywiście wszystko, co dobre, musi się skończyć, także i warsztaty florystyczne, kwiaty, których piękno uchwyciły zdjęcia, szybko przeminą, natomiast na pewno nie przeminie wspomnienie tego dnia w pamięci dziewcząt. „Wszystko, co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest, zostaje...” jak pisał Grzegorz Turnau i trudno się z nim nie zgodzić. Tekst: Dominika Perkowska, kl. II A