Uczniowie klas pierwszych w British Council

7 stycznia grupa uczniów z klas pierwszych zainteresowana czymś więcej niż tylko maturą z języka angielskiego uczestniczyła w prezentacji przygotowanej przez British Council – brytyjską organizację działającą na całym świecie na rzecz współpracy oświatowej i kulturalnej – na temat egzaminu Cambridge popularnie zwanego FCE (First Certificate in English).

Celem tego spotkania było przedstawienie uczniom samej instytucji – jej historii a także działalności w Polsce, ale przede wszystkim zapoznanie się ze strukturą, typem zadań oraz procedurą oceniania egzaminu FCE. Co więcej, uczestnicy prezentacji mieli szansę rozwiązać przykładowy test w obecności pracownika British Council i należy podkreślić, iż wykazali się całkiem sporymi umiejętnościami językowymi (jak stwierdziła pani prowadząca spotkanie)!
Warto byłoby nadal rozwijać te talenty!