"Zwiastunowi z gór" - spotkanie z panią Joanną Jurkiewicz

16 października 2018 roku zainteresowani uczniowie z klas licealnych wzięli udział w niezwykłym spotkaniu z Panią Joanną Jurkiewicz. Niezwykłym, bo wysłuchaliśmy świadectwa osoby, która spotkała się z papieżem Janem Pawłem II i opisała swoje wrażenia w wydanej niedawno książce „Zwiastunowi z gór”.

Autorka podzieliła się z nami przeżyciami, które towarzyszyły jej podczas kontaktów z papieżem Polakiem na oazie w Rzymie w 1979 roku. Zobaczyliśmy również zdjęcia z tamtego okresu. Spotkanie w liceum odbywało się w atmosferze radości i wzruszenia. Dowiedzieliśmy się dużo nie tylko o charakterze rozmów Pani Joanny z Janem Pawłem II, ale także o trudnościach jakie musieli pokonać udający się na wizytę z Ojcem Świętym wierni. Warto dodać, że wspomnienia Pani Joanny dotyczyły lat jej młodości, kiedy była ona w naszym wieku, co jeszcze bardziej pozwoliło nam wczuć się w opisywane przez nią sytuacje.

Spotkanie z autorką książki „Zwiastunowi z gór” doszło do skutku dzięki inicjatywie uczniów kl. II B i było dla nas ważnym świadectwem, dzięki któremu doświadczyliśmy przez chwilę klimatu audiencji u papieża Polaka.

Tekst: Dorota Ziółkowska, kl. III A