Warsztaty kultury krajów anglojęzycznych

W dniach 17 i 29 września oraz  1 i 8 października 2009 r. uczniowie fakultetu z języka angielskiego uczestniczyli w warsztatach kulturowych English Around the Word, Scotland Today, Ireland Today (z elementami tradycyjnego tańca Ceilidh) oraz Britain Today zorganizowanych przez europejski program edukacyjny NaukaBezGranic.

Uczniowie wspólnie z osobami z innych szkół wzięli udział w serii wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez ‘native speakerów’ pochodzących z krajów anglojęzycznych, które umożliwiły przybliżenie kultury tych krajów w sposób inny niż tradycyjne metody szkolne. Celem tych spotkań było umożliwienie poszerzenia oferty szkoły oraz podniesienie atrakcyjności nauczania. Jako nauczyciele wierzymy, iż taka forma zdobywania wiedzy pomoże uczniom w rozwijaniu i kultywowaniu takich cech jak tolerancja, umiejętności zdobywania i przetwarzania informacji oraz umiejętności komunikacji.
Warsztaty okazały się być pozytywną inicjatywą, wnioskując po komentarzach  uczniów. No, może oprócz tego warsztatu, na którym okazało się, że  muszą wyjść na środek sali i zatańczyć Ceilidh!