Kiermasz świąteczny12 grudnia podczas wieczornego spotkania z rodzicami odbył się II Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Przygotowania do przedsięwzięcia rozpoczęliśmy na początku grudnia, wtedy to ruszyła szkolna manufaktura bombek wykonywanych techniką decupage. Proces produkcji świątecznych ozdób koordynowali Aleksandra Radowska (przewodniczący SKW oraz skarbnik SU) oraz Maciej Marusza (Wiceprzewodniczący SU).


Podczas kiermaszu można było zakupić wspomniane bombki, sprzedawaliśmy również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, każdy mógł też skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez uczniów wszystkich klas w zamian za drobną, dobrowolną ofiarę.


W przygotowania i prowadzenie kiermaszu zaangażowało się aż dwadzieścioro pięcioro (25) uczniów naszej szkoły. Zabraliśmy łącznie 1771 zł. Z tej kwoty ponad 80% zostało lub zostanie przekazane na cele charytatywne, reszta środków zostanie wykorzystana na działania statutowe Zarządu SU.


Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się  w tegoroczny świąteczny kiermasz bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, życzliwość i dobro, które okazaliście w trakcie trwania naszej akcji. Jednocześnie pragniemy życzyć Wam, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia utwierdzały nas, że dobro jest wartością nadrzędną naszego życia. A nowy rok niech daje nam jak najwięcej okazji, byśmy tę wartość potwierdzali.

Z życzeniami
Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Maciej Godlewski
Maciej Marusza
Barnaba Kiciński
Aleksandra Radowska
Natalia Kowalczyk
Emilia Matyjas
Michał Makowski
Łukasz Chojnowski – opiekun