Wigilia w ArchutowskimW piątek, 21 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz absolwenci. Dzień zaczęliśmy od przygotowania stołów rozstawionych na korytarzu, pod obrusem nie mogło zabraknąć tradycyjnego sianka. Wszystkie potrawy, oprócz dania ciepłego, zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły.


Następnie udaliśmy się uroczystą mszę świętą do kościoła. Kazanie wygłoszone przez ks. Marcina pokazało nam, co tak naprawdę powinno być ważne w okresie świąt Bożego Narodzenia i na czym warto się skupić, aby dobrze je przeżyć. Szczególnie w świątecznym okresie powinniśmy porzucić materialistyczne podejście i cieszyć się z narodzin Jezusa Chrystusa tak, aby znalazł on miejsce w sercach każdego z nas. Ważne jest także docenienie rodziny i czasu, jaki możemy wspólnie spędzić, dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole.


Po błogosławieństwie wróciliśmy do szkoły, gdzie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem oraz zjedliśmy obiad. W powietrzu unosiła się atmosfera życzliwości i ciepła, a przechodząc przez korytarz, mieliśmy wrażenie, ze nasza społeczność to jedna, wielka rodzina.
Tekst: Emilia Matyjas, kl. IIa