Orszak Trzech KróliW dniu 6 stycznia grupa dwudziestu wolontariuszy z naszego Liceum uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli. Wolontariusze zaczęli przygotowywać się do udziału w tym wydarzeniu już w grudniu na spotkaniu organizacyjnym, podczas którego projektowali plakat zachęcający do udziału w Orszaku.


Wszyscy spotkaliśmy się przed kościołem Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, aby o godzinie 10.00 uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej. Po Mszy świętej wolontariusze udali się na plac Piłsudskiego, gdzie w specjalnie przygotowanych namiotach czekały na rozpakowanie materiały promujące Orszak. Wszyscy z ochotą wyjęliśmy z kartonów kolorowe korony królewskie, naklejki z logo Orszaku oraz śpiewniki. Mimo siarczystego mrozu praca szła nam szybko, rozgrzewaliśmy się gorąca herbatą z termosów.


Około południa na placu pojawili się pierwsi uczestnicy Orszaku. Podczas całej uroczystości ze sceny na placu Piłsudskiego docierały do nas dźwięki muzyki  z odbywającego się tam koncertu z okazji święta Trzech Króli. Uczestnicy Orszaku - głównie rodzice z dziećmi, ale także osoby starsze i młodzież - utworzyli kolejkę przed naszym namiotem i byli bardzo zainteresowani materiałami promującymi Orszak - szczególnie kolorowymi koronami królewskimi i śpiewnikami. Duża część naszych wolontariuszy udała się na plac Piłsudskiego rozdawać naklejki i śpiewniki.


Przed godziną 15.00 zaczęliśmy sprzątać nasze stanowisko i pożegnaliśmy się. Zmarznięci i zadowoleni wróciliśmy do domów.