Próbne egzaminy maturalne

W dniach 24-27 listopada 2009 roku odbyły się próbne egzaminy maturalne zorganizowane i opracowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

24 listopada uczniowie napisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, 25 listopada – matematykę na poziomie podstawowym, 26 listopada – egzamin z języka obcego nowożytnego (j. angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego), natomiast 27 listopada przeprowadzono próbną maturę z przedmiotów do wyboru: historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym i rozszerzonym oraz języka polskiego, matematyki i języków obcych w zakresie rozszerzonym. Egzamin przebiegał zgodnie z procedurami obowiązującymi na właściwej maturze, dzięki czemu uczniowie mogli ocenić swój stopień przygotowania do majowego egzaminu zewnętrznego.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.probnamatura.pl.

Matury próbne w klasach maturalnych rozpoczęły się już we wrześniu.
8 września 2009 roku uczniowie klas trzecich napisali wewnętrzny egzamin z matematyki opracowany przez nauczycieli naszej szkoły, zaś 28 września – z języka polskiego.

3 listopada został przeprowadzony egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym. Arkusze przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Maturzyści rozwiązywali zadania przez 170 minut.

Od maja 2010 roku egzamin z matematyki, obok języka polskiego i języka obcego nowożytnego, będzie trzecim obowiązkowym egzaminem dla maturzystów.