Ochotnik – zajęcia na wystawie czasowej poświęconej Witoldowi Pileckiemu

Podobnie jak fenomenem było jego dobrowolne pójście do niemieckiego obozu koncentracyjnego, tak też niecodzienne było wyzwolenie się z piekła na ziemi. Dokładnie 76 lat temu, w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r., Witold Pilecki wraz z dwoma współwięźniami: Janem Redzejem i Edwardem Ciesielskim uciekł z niemieckiego obozu KL Auschwitz, do którego dostał się w 1940 r., aby zbierać informacje o niemieckich zbrodniach i stworzyć za drutami kolczastymi ruch oporu.

Uczniowie kl. II A, aby upamiętnić to wydarzenie, wzięli udział w okolicznościowej lekcji przygotowanej przez nauczyciela historii, p. Pawła Cichockiego. Podczas zajęć uczestnicy obejrzeli wystawioną w szkole wystawę czasową, zapoznali się z podstawowymi faktami dotyczącymi życia rotmistrza, a następnie w grupach przygotowali własne propozycje ekspozycji poświęconych postaci Ochotnika do Auschwitz.