III edycja Dnia Kultury i Języków Obcych

5 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbyła się III edycja Dnia Kultury i Języków Obcych. Każda klasa losowała kraj i przygotowywała potrawy z nim związane oraz program artystyczny.

Korytarz szkolny wypełniły tego dnia zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata, m.in. Japonii, Izraela i Australii. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję skosztować przygotowane potrawy oraz ocenić ich walory smakowe i wizualne. W części artystycznej nasi uczniowie, chcąc przedstawić dany kraj, mogli zaprezentować swoje talenty. Widownia podziwiała występy oraz wykonane filmiki. Potem nastąpiło przydzielanie punktacji. Serce publiczności zdobyła w tym roku klasa 2b, która przygotowała film edukacyjny o Chinach. Tym samym klasa wygrała nagrodę główną - pizzę fundowaną przez Dyrekcję oraz obejrzenie wybranego filmu w trakcie lekcji:) Miejsce drugie zdobyła klasa licealna 2c za kreatywny filmik kulinarny – „Jak zrobić sushi” oraz bogate we wszelkiego rodzaju sushi stoisko. Klasa wygrała vouchery do szkolnego sklepiku. Miejsce trzecie zajęła klasa 3 gimnazjum, ciekawie przedstawiając Izrael oraz prezentując bogactwo potraw z tego regionu.

To był wspaniały dzień! Mamy nadzieję na równie fantastyczne występy w kolejnej edycji konkursu.