Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach na MajdankuW niedzielę 15.09.2019 r. delegacja naszego liceum wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział na Majdanku w uroczystościach upamiętniających ofiary KL Lublin. Organizatorami przedsięwzięcia były Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie.


W ramach programu obchodów p. dyrektor Tomasz Kowalczyk, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący szkołę uczestniczyli w Mszy św., wysłuchali wykładu p. Anny Wójtowicz „Bł. ks. Roman Archutowski – człowiek wielkiego autorytetu” oraz mieli okazję spotkać się z żyjącymi jeszcze więźniami obozu. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed Mauzoleum na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Pod koniec dnia, w drodze powrotnej do Warszawy, delegacji naszego liceum udało się zwiedzić zabytkową lubelską starówkę.