XIX Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich24 września 2019 r. chętne osoby wraz z Panem Dyrektorem Tomaszem Kowalczykiem, Panią Martą Kocyan i Panem Cezarym Urzyczynem pojechały na XIX Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Zbiórka odbyła się o 5:30, a o 5:45 rozpoczęła się nasza podróż.


W autokarze modliliśmy się, spaliśmy, rozmawialiśmy i przede wszystkim integrowaliśmy się. Jazda minęła bardzo szybko i bez żadnych problemów. O 9:00 byliśmy na miejscu. Po wyjściu z autokaru udaliśmy się na Aulę o. A. Kordeckiego i zajęliśmy miejsca. O 9:15 rozpoczął się koncert zespołu Projekt Fausystem wraz z Aleksandrą Nykiel.


O 9:45 miała miejsce konferencja ks. dra Wojciecha Węgrzyniaka na temat miłości. Ksiądz w kilku punktach ujął zasady szczęśliwej miłości. Myślę, że każdy z nas znalazał w tych refleksjach coś dla siebie. W czasie półgodzinnej przerwy udaliśmy się do Kaplicy w celu zobaczenia cudownego obrazu Maryi. O 11:30 mieliśmy przyjemność wysłuchać świadectwa Dominiki i Michała Chorosińskich na temat małżeństwa. Na koniec aktorom można było zadać pytania.


Po świadectwie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Piotra Mireckiego. O 13:10 przeszliśmy do Bazyliki Jasnogórskiej na Mszę Świętą, po której zostaliśmy zaproszeni na obiad w Domu Pielgrzyma. Posiłek składał się z frytek, sałatki i kotleta. Był pyszny i sycący, a podczas konsumowania prowadziliśmy ciekawe dyskusje. Po zjedzeniu mieliśmy przerwę na kupno pamiątek , a o 16:15 rozpoczęła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Część z nas miała okazję ponieść krzyż.


Droga Krzyżowa była ostatnim punktem naszego forum. Po jej zakończeniu wszyscy zostali pobłogosławieni i rozesłani. Zrobiliśmy sobie zdjęcia pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a potem poszliśmy jeszcze raz do Kaplicy.O 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Każdy miał okazję podzielić się przez mikrofon swoimi przemyśleniami.


Dojechaliśmy do szkoły o 22:00 i rozjechaliśmy się do domów. Myślę, że wyjazd wzbogacił nas o wiele dóbr duchowych i doświadczeń, a także mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem.Tekst: Natalia Tomaszuk, kl. 1a