Wykład "Czy na pewno wiesz jak zaparzać herbatę?"

Dnia 25 września w ramach Festiwalu Nauki cała klasa 1c wybrała się na Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat herbaty: „ Czy na pewno wiesz jak zaparzać herbatę? O zdolnościach antyutleniających herbat słów kilka.” Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji na temat pochodzenia herbaty.

Każdy uczeń miał możliwość wykonania doświadczenia. Do probówki z roztworem herbaty dolewaliśmy utleniacz i po pewnym czasie sprawdzaliśmy odbarwienie roztworu, co świadczyło o właściwościach antyoksydacyjnych różnych herbat.  Poznaliśmy, jakie są rodzaje herbat, jaki jest ich skład  oraz jakie są etapy jej produkcji. Wykład był bardzo ciekawy i interesujący, wynieśliśmy z niego wiele informacji, które będą przydatne na lekcjach chemii.

Uczniowie klasy 1c