Ślubowanie klas pierwszych i przekazanie sztandaruW piątek 11 października 2019 r. miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych – uroczyste ślubowanie. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania dwóch wykładów. Pierwszy, o patronie naszej szkoły bł. ks. Romanie Archutowskim, został wygłoszony przez ks. Marcina Kłosowskiego. Drugi, o historii sztandaru i jego istotnej roli dla Polski oraz symbolice sztandaru szkolnego, przygotowała pani profesor Anna Radomska-Marczewska. Następnie całą szkołą udaliśmy się na wyjątkową mszę świętą, na której staliśmy się formalną częścią szkolnej społeczności i przysięgliśmy udoskonalać w sobie cztery główne filary naszej szkoły: mądrość, męstwo, miłość i modlitwę.

Pod koniec Eucharystii doszło do wymiany pocztów sztandarowych. Uczniowie klas maturalnych przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klas drugich. Po zakończeniu mszy świętej udaliśmy się do swoich klas, gdzie razem z wychowawcami zjedliśmy przepyszny poczęstunek, a dzięki grom i zabawom otrzymaliśmy możliwość integracji z kolegami i koleżankami.Tekst: Maria Drosio, kl. 1a