Wycieczka klasy 2a do WFDiF

16 października 2019 roku klasa 2A pod opieką Pani Anny Radomskiej-Marczewskiej i Pana Pawła Cichockiego wybrała się na wycieczkę do „Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych” w Warszawie. Z okazji 70-lecia WFDiF uczestnicy zajęć poznawali mało znane zawody filmowe i najciekawsze procesy produkcji filmowej. Atrakcje, które czekały na uczniów to m.in. projekcja na goglach VR, dzięki której młodzież mogła śledzić pracę ekipy i twórców w trakcie nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się przymierzanie kostiumów filmowych. Na własne oczy mogliśmy poznać kunszt kostiumografów i specjalistów pracujących z nimi. Wszystko trwało około 90 minut, zdania uczniów co do przeżyć związanych z wycieczką były podzielone. Jednakże niektórzy obiecywali Pani przewodnik spotkanie w przyszłości w zawodzie.

Joanna Pawlak, klasa II a

alt

Tego samego dnia udaliśmy się też całą klasą do kina na film „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego. Film przedstawia działania polskich legionów w latach 1914-1916. Wątkiem przewodnim jest miłość Józka, dezertera carskiej armii i ułąna Tadka do Oli, dziewczyny z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego. Jest to pełna problemów i emocji historia, która do końca trzyma w napięciu. Jasny i zwięzły scenariusz i zawarte w nim sceny batalistyczne oraz efekty specjalne są niezwykle realistyczne. Zdjęcia i kostiumy wykonane zostały z wielką precyzją i dbałością o szczegóły. Wartka akcja i połączenie miłosnych perypetii z wojskową rzeczywistością sprawiają, że każdy znajdzie w filmie coś dla siebie. Obejrzenie przedstawienia naszej narodowej historii w tak poruszającej ekranizacji było dla nas prawdziwą przyjemnością.

Antonina Sawicka, klasa II a