Spotkania ze Strażą Miejską

W październiku i listopadzie 2019 r. wszystkie klas pierwsze liceum odbyły spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, z którymi szkoła od lat współpracuje przy realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego.  Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z aspektami prawa związanymi z ich odpowiedzialnością karną w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Na przykładzie konkretnych doświadczeń z pracy funkcjonariuszy oraz ich wiedzy, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są ich prawa  i obowiązki; jakie przejawy zachowań są związane z przekraczaniem norm prawnych oraz jakie konsekwencje się z tym mogą wiązać. Ważne pytania zadawane przez uczniów spotykały się zawsze z powagą prowadzących oraz pełną rzetelnością podczas udzielania odpowiedzi. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zachowania się w sytuacjach trudnych i ryzykownych.

W październiku i listopadzie 2019 r. wszystkie klas pierwsze liceum odbyły spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, z którymi szkoła od lat współpracuje przy realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.  Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z aspektami prawa związanymi z ich odpowiedzialnością karną w świetle ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Na przykładzie konkretnych doświadczeń z pracy funkcjonariuszy oraz ich wiedzy, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są ich prawa  i obowiązki; jakie przejawy zachowań są związane z przekraczaniem norm prawnych oraz jakie konsekwencje się z tym mogą wiązać. Ważne pytania zadawane przez uczniów spotykały się zawsze z powagą prowadzących oraz pełną rzetelnością podczas udzielania odpowiedzi. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zachowania się w sytuacjach trudnych i ryzykownych.

Opracowały: Sylwia Kulawczuk i Sylwia Diłanian

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE