Wigilia szkolna

W piątek 20 grudnia 2019 r. nauczyciele, uczniowie i absolwenci Liceum Archutowskiego spotkali się na wigilii szkolnej. Ten radosny dzień rozpoczął się od przygotowania stołów. Każda klasa zadbała o to, by nie zabrakło na nich potraw wigilijnych. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Marcin Kłosowski. Po Eucharystii spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Ks. Marcin zapalił świecę i przeczytał fragment Ewangelii, pobłogosławił opłatki i nastąpiła krótka modlitwa. Następnie życzenia zebranym złożyli Dyrektor Tomasz Kowalczyk oraz przedstawiciele samorządu szkolnego. Później był czas na dzielenie się opłatkiem, życzenia, wspólne kolędowanie, barszcz, krokiety i inne pyszności. To był bez wątpienia jeden z piękniejszych dni w kalendarzu szkolnym.